HARLEY OWNERS GROUP TROJA CHAPTER
Historie klubuAkceVzkazyRoute 66Route66USA 06USA 06MOSKVA 07MOSKVA 07Kontakt

Sagrada Familia 2008 - 13. a 14. den

2. září 2008 – úterý
Ráno nás budí odjezd Karlova Haryka. Po snídani vyrážíme k dealerovi, který měl v pondělí zavřeno. Stejně se jede kolem a je to na výjezdu z Toulouse. Mají otevřeno, ale opět nic moc. Akorát tričko a odznak místního HOGu a vyrážíme na cestu. Jedeme po okreskách. Zase si to užíváme. Pěkné silnice a vyložená pohoda. Zastavujeme v malé venkovské hospůdce na obědě. Dáváme si to co všichni. Kuře s rýží a neprohloupíme. Silničky dneska jsou místy tak uzoučké, že kdyby jelo auto proti tak nevím. Okolo cesty jsou pole plná slunečnic. Již odkvétají a tak si říkáme, že to musela být nádhera. Na okrajích všude kvetou podzimní kytky a je to doopravdy pohádka. V tomhle jezdit? Může si člověk ještě něco přát? Pořád se jede mimo dálnici a užíváme si francouzský venkov. Projíždíme dlouhým údolím a najednou před námi k obloze se tyčí most. Přijíždíme k němu ze spodu a vypadá jako by byl v nebi. Paráda. Mimořádná podívaná. Most podjíždíme a přes Millau se dostáváme na dálnici a most si přejíždíme. Na druhé straně je velké infocentrum a tak zastavujeme. Šplháme se z parkoviště na kopec, kde je vyhlídka na most. Nutné focení, ale čas nás tlačí. Pár údajů k mostu: 2400 m dlouhý, 343 m nejvyšší bod, 32 m široký, při zatěžkávací zkoušce na něm stálo 1500 kamionů, první plánovaná údržba je v roce 2150 a postaven byl za tři roky. Dnes je před námi ještě 250 km. A to je vzdálenost po dálnici. Mimo je to 400 km. Rozhodujeme se, že dnes to zkrátíme a pojedeme zbytek dne už jen po dálnici. Jedeme oblastmi, kde se vyrábějí sýry. A je to ve vzduchu také poznat. Dneska jsme dostali také první plavák. Nebyl dlouhý, ale plavák to byl řádný. Cesta po dálnici byla pohodová a byli jsme tady skoro sami. Zastavujeme a Kukroš má nápad. V motorce má salám co veze z domova. Projel s ním celou cestu a tak, aby jej nevozil domů tak si jej dáme. Takovej salám převařený španělským sluníčkem a přes čtrnáct dní na cestě. Nedej si to. No, někteří z nás si to skutečně neměli dávat. Ale to ještě nevědí co bude následovat. Od Bodi přichází SMS: „ Kluci rychlí. Zítra mne vyhazujou. Jsem zapřen mezi futry, ale zítra ráno jedu! Knihu přijdu křtít třeba na nosítkách. Bezva jízdu! Boďa.“
Už za tmy do nás lehce narazila sova. Úlek obrovský. Nepřeju to nikomu. Vše dopadlo dobře. Dnes žádné courání. Ubytovat a jde se spát.


Odjezd: Toulouse, Francie 09.00 hod.
Příjezd: Vichy, Francie 23.00
Počasí: Teplo, pod mrakem a místy sluníčko, 22-23 st. C
Účastníci: Kukroš, Hofici, Paldíci , Němečci
Najeto: 540 km


3. září 2008 – středa
Ráno nic moc. Vyjíždíme a pořádně leje. Čekat nemá cenu. Podle předpovědi je to na celý den. Jede se opět mimo dálnici. Proti předpovědi však asi po 40km přestává. Sluníčko není, ale hlavně, že neleje. Stavíme na oběda, ale pouze Ti, kterým Kukroší převařený salám španělským sluníčkem nic nedělá. Ale ledová usrkávaná kola to jistí. Pošasí je dnes poprvé po celou naší cestu pod 20 st. C. Je nějakých 18 st.C, ale docela to jde a jede se dobře. Dnes jedeme nejkratší cestou. Ve 14.45 hod. dostáváme opět plaváka, ale takového, že skoro ani není vidět. Protože jedeme po dálnici a nejde nikde zastavit tak to máme s plnou parádou. Jede se moc blbě a když si člověk tomu připočte ještě dioptrické brýle, tak nic moc. Stojíme po každých sto kilometrech. Na čerpačce Avie se zbláznily alarmy všech motorek a ani jedna nejde nastartovat. Odtlačit mimo dosah rušení zabezpečení a už to jede. Přejíždíme do Německa a jako vodníci dorážíme do hotelu Evropa. Paní majitelka nás vítá a těšíme se na to jak se vysvlečeme z mokrých věcí. Příjemný hotýlek v lázeňském městečku. Při příjezdu přichází SMS od Karla, že jsou doma. Za chvilku další od Veroniky: „Díky Vám všem za krásné pohledy, všechny je zítra předám Boďovi, kterého dnes vezou do Šumperka na ortopedii. Mají přijet kolem 23 hod., takže zítra podám znovu zprávu. Je mi po Vás smutno, ale takový je už život. Mějte se hezky“. Udělalo nám to radost.
Z hotýlku nás poslali na večeři do hotelu Ritter. Večeře vynikající, velice příjemná obsluha. Po dnešním dni plném vody jsme si to zasloužili. Trocha dobrého vínečka a radost, že Boďa dneska bude doma. Ovšem na úplný konec ještě čajíček.

Odjezd: Vichy, Francie 09.35 hod.
Příjezd: Badenweiler, Německo 18.05
Počasí: zataženo, déšť, 16 st. C
Účastníci: Kukroš, Hofici, Paldíci , Němečci
Najeto: 456 kmStrana: 1 2 3 4 5 6 7 8 Další


Ještě společnou a jedem
Ještě společnou a jedem
z Toulouse
z Toulouse
s výměnou řidičů?
s výměnou řidičů?
Ale ne!
Ale ne!
Paldíci
Paldíci
Hofici
Hofici
Kukroš
Kukroš
Miláčkové
Miláčkové
A dost řečí a jedem!
A dost řečí a jedem!
Zdržení u dealera
Zdržení u dealera
...............
...............
a již se jede Francií
a již se jede Francií
..............
..............
..................
..................
....................
....................


2004 HARLEY OWNERS GROUP TROJA CHAPTER
Reklama: