HARLEY OWNERS GROUP TROJA CHAPTER
Historie klubuAkceVzkazyRoute 66Route66USA 06USA 06MOSKVA 07MOSKVA 07Kontakt

Himalaya 2010 - Den 3.

Den 3. – 3. 10. 2010, Nové Dillí
Dnes jsme ještě bez motorek. Na prohlídku města tak vyrážíme autobusem. Kvůli hrám commonwealthu je opět všude v podstatě liduprázdno. Přípravy na hry finišují. Má přijet i Charles s Camilou, takže se zametá, natírají se patníky, chybějící zeleň se doplňuje snad tisícovkami květin a stromků v květináčích, přebývající bordel a slumy se obestavují velkými billboardy s reklamou na hry. Město jako ze škatulky.
My nejprve míříme do sikhského chrámu. Vstup pouze naboso a s šátkem na hlavě. Šátek přežijeme, ale co ty nohy? Stále panuje počáteční obava z různých infekcí, nemocí, plísní apod. /před chrámem to zavánělo dost nevábně/. Zvědavost nám však nedá, a tak boty neboty, plíseň neplíseň vcházíme bosky po bílém mramoru dovnitř. V chrámu právě probíhá nějaké žehnání darů. Vedle chrámu je na jedné straně velké nádvoří s bazénem pro koupel věřících a na druhé straně kuchyň. Do sikhského chrámu se může kdokoli přijít zdarma najíst. V kuchyni pracují samí dobrovolníci. Soudě podle velikosti hrnců a kotlů, nemají o strávníky nouzi.
Z chrámu, již opět obuti, jedem k prezidentskému paláci, od kterého vede široký bulvár Rádžpath k Bráně Indie, což je vysoký kamenný oblouk postavený na počest vojáků padlých v první světové válce. Opět liduprázdno, působí to divně, jak z hororu. Alespoň tříproudé silnice v každém směru s centrálními křižovatkami a nejede tu ani koloběžka. Na tomhle širém prostranství jsme byli snadnou obětí štábu nějaké místní televizní stanice. Poté, co jim Horečka poskytl rozhovor jsme pokračovali v prohlídce pamětihodností Dillí.
Obutí jsme prošli komplex Kutub Minár s nádherným vysokým minaretem, kamennými zdobenými sloupy a s 2.000 let starým nerezavějícím železným sloupem, naboso prošli chrám ve tvaru rozvíjejícího se lotosového květu a bez bot v ponožkách Rádžgáth, deskou z černého mramoru označené místo, kde byl spálen Mahátma Gándhí.
Večer jsme byli pěkně uchození a toužebně vyhlíželi zítřek, kdy už nebudeme muset po svých a povezeme se na Harýčkách.Strana: 1 2 3 4 5 6 7 Další2004 HARLEY OWNERS GROUP TROJA CHAPTER
Reklama: