HARLEY OWNERS GROUP TROJA CHAPTER
Historie klubuAkceVzkazyRoute 66Route66USA 06USA 06MOSKVA 07MOSKVA 07Kontakt

Himalaya 2010 - Den 6.

Den 6. – 6. 10. 2010, Agra – Kanpur, cca 275 km

Po nedlouhém spánku vstáváme a ještě před snídaní kolem osmé hodiny vyrážíme na prohlídku Tádžmahalu, než tam vtrhnou davy turistů. I tady je znát, že probíhají hry commonwealthu a budou sem přijíždět význační hosté. Uklízí se /jen hlavní ulice/, doplňují se květináče se zelení, v dohledu nejsou žádní žebráci a suvenýry nabízí jen minimum otravných pouličních prodejců. Tádžmahal je úchvatný, jak jinak. Mauzoleum z bílého mramoru, které nechal postavit císař Šáhdžahán na památku své milované ženy, nádherně kontrastuje s modrou oblohou a okolními zelenými zahradami.
Po prohlídce zpět do hotelu, kde začínáme maraton snídaní ve složení míchaná vajíčka s toustem či chlebovou plackou. Posilnění se opět vrháme do víru místní dopravy. Je naprosto běžné, že se tu jezdí v protisměru, a to i na dálnici. Je jen málo sjezdů, a tak je přece jednodušší jet protisměrem, a tam si odbočit, kdy se to nejlépe hodí, než si zajíždět k dalekému sjezdu. Problém je však v tom, že auta tu nesvítí a např. kamióny jsou celé počmárané obrázky a ověšené různými třásněmi, a tak až do poslední chvíle není poznat, jestli to, k čemu se blížíte jede před vámi nebo přímo proti vám. Po pár infarktových leknutích se však dá i na tohle zvyknout.
Jinak ale byla cesta fajn. Za městem ubylo nepořádku a přibylo zeleně. Ani na dálnici se však nedá jet moc rychle, a tak ač jsme si dali jen pauzu na jídlo, do Kanpuru jsme dorazili až za tmy. Je to celkem velké průmyslové město a i v noci to tam žije. Průjezd centrem, kde probíhal nějaký večerní trh, byl vskutku adrenalinovým zážitkem. I přes tento dopravní masakr indickou pilou dojely do hotelu všechny motorky společně a v pořádku.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další2004 HARLEY OWNERS GROUP TROJA CHAPTER
Reklama: