HARLEY OWNERS GROUP TROJA CHAPTER
Historie klubuAkceVzkazyRoute 66Route66USA 06USA 06MOSKVA 07MOSKVA 07Kontakt

Himalaya 2010 - Den 9.

Den 9. – 9. 10. 2010, Gorakhpúr /Indie/ - Lumbiní /Nepál/ , cca 120 km

Dnes před sebou nemáme moc kilometrů, ovšem čekají nás první hranice. Dlouho neotálíme a vyrážíme hned po ránu. Je příšerné vedro a dusno, hodně se práší. Na hranice dojíždíme kolem poledního. Je to náklaďáky, auty, motorkami a chodci přeplněná blátivá cesta lemovaná krámky se vším možným, na konci uzavřená závorou.
Než budou vyřízeny motorky, odstavují autobus na smeťákový plácek do území nikoho, mezi indickou a nepálskou závoru. Je tam akorát bordel a žebravé děti. Ovšem je odtud úžasný výhled na hranici samotnou, kterou hlídají vojáci vyzbrojení velice účinnou pomůckou – dřevěnou tyčí na konci s hákem. Jen tak někdo jim neproklouzne. Snadno zachytí kola i lidi, kteří se snaží přes hranici nelegálně přenášet zboží. Hříšníky pak tou tyčí na místě ihned pěkně ztrestají. Je tu velký mumraj, avšak snadno lze zpozorovat pašeráky, jak se krčí kolem hranice a čekají na vhodnou chvíli. Jiní volí přímou cestu, což obnáší několikerý výprask holí, ale ani tehdy není úspěch vyloučen. K pozorování hranice jsme měli dostatek času, a tak si každý vybral svého favorita, kterému fandil. Během našeho pobytu na hranici se každý z nich přes čáru otočil několikrát.
Ani motorky se na hranici nenudily. Většinu dne ovšem strávily na indické straně. A v čem byl problém? Vzhledem k tomu, že motorky do Indie legálně vůbec nevstoupily, nemohou z ní tudíž nyní vystoupit. Úředníci na letišti v Dillí si tedy vynutili dva dny čekání a nezanedbatelné „všimné“ a za to nehnuli ani prstem. Motorky nám sice vydali, avšak nezbytnou administrativu pominuli. Hm, co teď? Ovšem naštěstí ani v Indii není úředník jako úředník. Měli jsme štěstí, že ti z hranic byli vstřícní a pomohli nám. Celé odpoledne si faxovali s úřady v Dillí a věc dali do pořádku, dokonce nám napsali i stížnost na úředníky z letiště.
Poté, co se motorky legálně dostaly z Indie, čekalo je ještě papírování na nepálské straně, kde si je pro jistou rovnou zavřeli za ostnatý drát . Hranice jsme opouštěli kolem páté odpoledne a do Lumbiní se děravou cestou dokodrcali až za tmy.
Ještě jeden postřeh na závěr. Oproti Indii je v Nepálu o čtvrt hodiny, jeden den a asi 76 let víc.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další2004 HARLEY OWNERS GROUP TROJA CHAPTER
Reklama: