HARLEY OWNERS GROUP TROJA CHAPTER
Historie klubuAkceVzkazyRoute 66Route66USA 06USA 06MOSKVA 07MOSKVA 07Kontakt

Himalaya 2010 - Den 19.

Den 19. – 19. 10. 2010, Lhasa - Gyantse , cca 270 km

A už jsme zase na motorkách. Před odjezdem ze Lhasy se jedeme na památku s harýkama vyfotit pod Potalu. Julián je z toho dost nervózní. Už minule na nás vystartoval voják kvůli focení s vlajkou. Mimo armády tu nad pořádkem bdí všudypřítomné bystré oči pouličních kamer. Musí to tudíž být blesková akce. Nenápadně vyfotit a pryč, než se rozkoukají. Jak jsme si naplánovali, tak jsme skoro i udělali. Akorát, že aby se vešla na fotku k motorkám celá Potala, fotila Lída z prostředku šestiproudé hlavní silnice vedoucí pod Potalou, na které Julián s Džabem stavěli dopravu. Nicméně i tak se vše obešlo bez problému, a za městem, kde jsme stavěli u sochy zlatého Buddhy vytesaného do skály, jsme si mohli všichni sborem oddechnout.
Potom jsme se vraceli po stejné cestě, kterou jsme sem přijeli. „Ha su su su“ přes sedlo, pod ledopád a kolem nádherně tyrkysového jezera až do Gyantse, kam jsme přijeli odpoledne a ještě stihli prohlídku místního kláštera a stúpy, z jejíhož vrcholku je krásný výhled na nedalekou skalní pevnost a zasněžené okolní hory. Uvnitř stúpy samotné je na 10.000 vyobrazení Buddhy včetně jeho ohromných soch.
Zpět do hotelu jsme se vraceli přes staré město. Úzká dlážděná ulička s patrovými domky, kdy v patře bydlí rodina a přízemí obývá dobytek, který je přes den zaparkovaný venku na chodníku. Takže je to pěkná procházka, co dům, to kráva, jen to chce dávat pozor, kam člověk šlape.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další2004 HARLEY OWNERS GROUP TROJA CHAPTER
Reklama: